אודות שי לי

מיטלמי-טל חי, שף-קונדיטורית, בעלים

את האהבה לקונדיטוריה ואפיה חוויתי עוד מילדות. אמי המוכשרת ז"ל, הייתה אופה מחוננת ואומנית ששיתפה אותי ברגעי יצירה קולינאריים. עם זאת, החיים הובילו אותי לבחור בלימודי משפטים. לאחר מותה של אמי, בעודי בשנה הראשונה ללימודי, עזבתי את הפקולטה למשפטים והלכתי אחר צו הלב ללמוד קונדיטוריה מקצועית בבית הספר "בישולים", לימודים עם מורים מדהימים ביניהם השף קונדיטור ערן שוורצברג, והשוקולטייר המופלא מישי, אשר חידדו וסללו עבורי את הדרך  לעולם  הקונדיטוריה הקסום.

שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג

עם סיום הקורס התחלתי לעבוד בקונדיטוריות מובילות כדוגמת לחמים, פת לחם, בייקרס ועוד .. , במהלך ובין העבודות, המשכתי להשתלם בקורסים בתחומים נרחבים בעולם הקונדיטוריה כשהשיא מבחינתי היה בית הספר "אסטלה – כיתת אומן".  באסטלה מצאתי מלבד ידע עצום והכוונה, גם סביבה תומכת ומפרה שעזרה לי להרים את הכפפה ולפתוח את העסק שלי בשנת 2010 . בהתחלה כמקום קטן בעליית הגג, שמייצר עוגיות בוטיק ועוגות מעוצבות לבתי קפה ומרקטי בוטיק ברמת אביב ורמת חן. ולאחר מכן, עם המעבר ללהבים שבדרום, לפתוח את שי לי קייק –  סטודיו מושלם בליוויה המקצועי והאוהב של אסטלה. בסטודיו קיבלה האהבה לתחום ביטוי משמעותי ביצירת סביבה מקצועית, עם הציוד המובחר ביותר וחומרי הגלם הכי טובים בשוק.

לצידי, עבדו בסטודיו אנשי מקצוע נפלאים ויחד סיפקנו פתרונות אירוח מהממים עם מגוון רחב של מנות מלוחות ומתוקות, קטנות ונפלאות, שולחנות קונספט ואירועי פתיחה מרשימים.

במקביל לפעילות בסטודיו העברתי חוגים לילדים במתנ"ס להבים, הדרכות וסדנאות למבוגרים במסגרת עמותות ומתנסים ועוד.

שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג

בספטמבר 2016,  הגשמתי חלום ישן, והקמתי בעידודו המלא של בן זוגי האהוב, בועז, את שי לי בעמק שרה- קונדיטוריית בוטיק, בית קפה וקייטרינג. רבים שאלו אותי אם השתגעתי.. האם חסרות לי צרות בחיים, בשביל מה לי להקים עסק שכזה.

ימים יגידו אם השתגעתי.. רק מי שמנהל עסק מסוג זה, ואין רבים כמותו בישראל, יוכל להודות כמה העבודה מורכבת וקשה. הצורך לנהל קונדיטוריה, מטבח התומך בבית הקפה ובמקביל להוציא קייטרינג לאירועים הוא אינה משימה קלה כלל ועיקר.

בשי לי אני מביאה לידי ביטוי את החזון שלי של עבודת נשים, אימהות בעבודה יצירתית, מורכבת ולא פשוטה, ויחד אנו יוצרות באהבה את מגוון המוצרים הייחודי שלנו.

שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג
שי לי קייטרינג

אני מאמין

לצד העשייה העסקית, וכחלק מדרך חיים ותפיסה חברתית , שי לי פועלת למען החברה ביוזמות שונות ואף תורמת מזמנה בעשייה מבורכת למי שנזקק לכך.

שי לי לוקחת חלק בפרויקטים חברתיים ומעניקה תרומה לקהילה. "פרויקט כרובית" והתנדבות פעילה בעמותות הן רק חלק מהדוגמאות והעשייה.